Slide 1

Zabiegi w kriokomorze

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z zabiegów krioterapii w naszym Szpitalu,
które wykonujemy także dla Pacjentów ambulatoryjnych.

Slide 1

Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Szukasz kompleksowej opieki dla swoich bliskich?
Chcesz jak najszybciej wrócić do aktywności?

Slide 1

Rehabilitacja neurologiczna

Wspieramy Twój powrót do pełnej sprawności

Slide 1

Rehabilitacja domowa

Potrzebujesz wsparcia w opiece nad bliskimi w domu?
Wymagasz opieki domowej?

PlayPause
previous arrow
next arrow

Rehabilitacja po udarze

Udar mózgu może wystąpić u osób w każdym wieku, przewracając ich życie do góry nogami. Aby móc powrócić do utraconej sprawności niezbędna jest specjalistyczna rehabilitacja po udarze. Pacjenci, których dotknął udar, są narażeni na wiele niedogodności, takich jak niedowłady, zaburzenia funkcji poznawczych, problemy z równowagą, a nawet zaburzenia psychiczne. W naszym szpitalu prowadzimy rehabilitację po udarze na NFZ. W szczególności specjalizujemy się w rehabilitacji neurologicznej, a nasza doświadczona kadra jest do dyspozycji pacjentów, a także rodzin, gotowa odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości. Naszym celem jest poprawa warunków życia każdego, kto zgłosi się do nas po pomoc.

Konsekwencje udaru – jak sobie z nimi radzić

Rehabilitacja po udarze mózgu pozwala w profesjonalny sposób radzić sobie z jego konsekwencjami, które obejmują:

  • problemy ze sprawnością ruchową,
  • zaburzenia czucia,
  • zaburzenia mowy,
  • zaburzenia widzenia.

Każdy pacjent wymaga indywidualnego, holistycznego traktowania oraz terapii dostosowanej do swoich wyjątkowych potrzeb. Tylko dzięki takiemu postępowaniu możliwe jest przywrócenie mu utraconej w wyniku udaru sprawności, nie tylko ruchowej.

W Szpitalu Rehabilitacyjnym w Popielówku nad każdym pacjentem czuwa odpowiedzialna i wykwalifikowana kadra. Osoby, które do nas trafiają, mogą mieć pewność, że trafiają pod profesjonalną opiekę specjalistów. Prowadzona u nas rehabilitacja po udarze (na NFZ) jest skutecznym wsparciem podczas radzenia sobie ze skutkami udarów.

Szpital w Popielówku – wsparcie po udarze

Szukasz sprawdzonego ośrodka rehabilitacji po udarze? Zapraszamy do Szpitala Rehabilitacyjnego w Popielówku. Mamy podpisaną umowę z NFZ, który współfinansuje pobyt pacjentów w naszej placówce. Do dyspozycji naszych gości jest doświadczona kadra, a także nowoczesne sale rehabilitacyjne, wyposażone w profesjonalny sprzęt. Niewątpliwym atutem jest także położenie ośrodka w malowniczej okolicy u podnóża Karkonoszy. Ma ono korzystny wpływ na psychikę pacjentów, co dodatkowo wzmacnia efekty rehabilitacji po udarze.

Rehabilitacja po udarze – terapia dopasowana do pacjenta

Prowadzona w naszym szpitalu rehabilitacja ma za zadanie kompleksowo pomóc pacjentowi w powrocie do zdrowia. Im wcześniej się ją rozpocznie, tym lepiej. Doświadczeni terapeuci zawsze dobierają zabiegi oraz ćwiczenia po udarze do indywidualnych potrzeb i możliwości swoich podopiecznych. Mogą to być na przykład ćwiczenia oddechowe, czy ćwiczenia kończyn stymulujące krążenie oraz zapobiegające zakrzepom. W wielu przypadkach niezbędna może być także terapia logopedyczna oraz neuropsychologiczna.

Skip to content