75 789 13 30 kontakt@szpitalpopielowek.pl
Rehabilitacja biodra
Rehabilitacja po endoprotezie biodra ma kluczowe znaczenie w procesie odzyskiwania przez pacjenta sprawności. Aby pomoc była skuteczna, powinna odbywać się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów – lekarzy, fizjoterapeutów i rehabilitantów. Tylko w takim wypadku można mieć pewność, że cały proces jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta i faktycznie przynosi mu pożytek. Rehabilitacja po endoprotezie stawu biodrowego, prowadzona w naszym Szpitalu Rehabilitacyjnym w Popielówku, zawsze odbywają się pod okiem doświadczonego terapeuty, który każdorazowo zwraca uwagę na to, aby jak najlepiej dopasować je do potrzeb pacjenta.
Terapia i ćwiczenia po endoprotezie biodra mają ogromne znaczenie
Dlaczego rehabilitacja po operacji biodra jest tak ważna? Ponieważ regularne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń oraz poddawanie się stosownym zabiegom pozwala odzyskać ruchomość i siłę mięśniową, co przekłada się na możliwość powrotu pacjenta do samodzielnego wykonywania codziennych czynności. Jeżeli poszukujesz fachowej pomocy oraz ośrodka, który poprowadzi rehabilitację po endoprotezie stawu biodrowego na NFZ, doskonale trafiłeś. Nasz szpital to placówka, która służy profesjonalną pomocą pacjentom w każdym wieku, z najróżniejszych zakątków Polski. Oferujemy między innymi rehabilitację po operacji biodra współfinansowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Jak wyglądają ćwiczenia po endoprotezie stawu biodrowego?
Rehabilitacja po endoprotezie biodra powinna rozpocząć się natychmiast po przeprowadzeniu operacji. Każdorazowo terapia, obejmująca różnego rodzaju ćwiczenia po endoprotezie, jak i zabiegi wykonywane na pacjencie, powinna być dobierana do indywidualnych potrzeb danej osoby. Każdy organizm jest inny i tylko takie podejście może zagwarantować sukces. W ramach rehabilitacji po endoprotezie stawu biodrowego dąży się do szybkiej pionizacji pacjenta, oczywiście w momencie, gdy jego stan na to pozwala. Wprowadza się wtedy między innymi naukę prawidłowego poruszania się (np. z balkonikiem lub kulami), przydatne są także ćwiczenia oddechowe. Indywidualna współpraca terapeuty z pacjentem pozwala na szybszy powrót do pełni sprawności.