Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Szukasz kompleksowej opieki dla swoich bliskich?
Chcesz jak najszybciej wrócić do aktywności?

Rehabilitacja neurologiczna

Wspieramy Twój powrót do pełnej sprawności

Rehabilitacja domowa

Potrzebujesz wsparcia w opiece nad bliskimi w domu?
Wymagasz opieki domowej?

previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Rehabilitacja neurologiczna

Rehabilitacja neurologiczna prowadzona jest w ramach wyodrębnionych grup świadczeń, z podziałem na kategorie, w zależności od stanu pacjenta. Warunkiem zakwalifikowania świadczeniobiorcy do danej grupy jest udokumentowanie oceny ciężkości stanu klinicznego świadczeniobiorcy w indywidualnej dokumentacji medycznej.

Skierowanie do rehabilitacji neurologicznej wszystkich grup i kategorii świadczeń wystawia lekarz oddziału lub kliniki:

 • anestezjologii i intensywnej terapii,
 • neurologii,
 • neurochirurgii,
 • chirurgii ogólnej,
 • chirurgii dziecięcej,
 • ortopedii i traumatologii,
 • chorób zakaźnych,
 • chorób wewnętrznych lub lekarz poradni specjalistycznej:
 • rehabilitacyjnej,
 • neurologicznej,
 • neurochirurgicznej,
 • chirurgii ogólnej,
 • urazowo-ortopedycznej.

W przypadku rehabilitacji przewlekłej skierowanie wystawiane jest choremu, który jest już po przebytej rehabilitacji oraz który wymaga kontynuacji rehabilitacji w warunkach stacjonarnych.

Rehabilitacja neurologiczna na NFZ przeznaczona jest dla pacjentów w różnym wieku, którzy zmagają się z przypadłościami neurologicznymi, w tym między innymi ze skutkami udaru mózgu. W naszym szpitalu na fachową opiekę może liczyć każdy. Prowadzimy rehabilitację neurologiczną dla osób z Wrocławia, Poznania, Warszawy, a także pozostałych polskich miast, miasteczek i wsi – jesteśmy do dyspozycji przez cały rok. Oferujemy profesjonalną pomoc oraz usługi medyczne na najwyższym poziomie.

Rehabilitacja neurologiczna po udarze w Karkonoszach

Województwo dolnośląskie obfituje w malownicze tereny. Zaliczyć do nich można także Popielówek, w którym to jest zlokalizowany nasz szpital. Usytuowanie w takiej okolicy, u podnóża Karkonoszy, ma pozytywny wpływ na odwiedzające nas osoby. Sielskie widoki koją umysł i dodają sił ciału. Na rehabilitację neurologiczną na Dolnym Śląsku zapraszamy wszystkich pacjentów z problemami neurologicznymi, a w szczególności tych, którzy każdego dnia zmagają się ze skutkami przebytego udaru a także po zabiegach kręgosłupa. Aby móc skorzystać z oferty rehabilitacji neurologicznej na NFZ niezbędne będzie skierowanie od lekarza. Warto pamiętać o tym, że odpowiednio dobrana, indywidualna terapia jest niezbędna dla powrotu pacjentów do pełni sprawności. Dlatego rehabilitacja neurologiczna odgrywa tak ważną rolę w procesie leczenia i zdrowienia.

Oferta szpitala

Pacjenci korzystający z oferty naszego szpitala w ramach rehabilitacji neurologicznej po udarze i nie tylko mają do dyspozycji zespół doświadczonych terapeutów. Każdorazowo potrafią oni dopasować terapię do indywidualnych potrzeb oraz możliwości podopiecznych, dzięki czemu osiągają oni doskonałe rezultaty. W naszym ośrodku stawiamy nie tylko na kadrę, ale także wyposażenie. To właśnie dlatego zadbaliśmy o nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, a także o komfortowe urządzenie pokoi.

Odbywająca się w naszym szpitalu na Dolnym Śląsku rehabilitacja neurologiczna ma za zadanie przywrócić organizmowi pacjenta utracone w wyniku schorzenia funkcje. Dbamy o to, aby poprawiać stan naszych podopiecznych po udarach, różnego rodzaju urazach, a także chorujących na choroby neurologiczne. W tym celu stosujemy nowoczesne metody, między innymi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii czy masażu.


Zaburzenia funkcji mózgu

Zaburzenia funkcji rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych
Zaburzenia funkcji obwodowego układu nerwowego i dystrofii mięśniowych

Skip to content