Slide 1

Zabiegi w kriokomorze

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z zabiegów krioterapii w naszym Szpitalu,
które wykonujemy także dla Pacjentów ambulatoryjnych.

Slide 1

Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Szukasz kompleksowej opieki dla swoich bliskich?
Chcesz jak najszybciej wrócić do aktywności?

Slide 1

Rehabilitacja neurologiczna

Wspieramy Twój powrót do pełnej sprawności

Slide 1

Rehabilitacja domowa

Potrzebujesz wsparcia w opiece nad bliskimi w domu?
Wymagasz opieki domowej?

PlayPause
previous arrow
next arrow

Kinezyterapia

Kinezyterapia to jedna z metod fizjoterapii, jaką z powodzeniem stosujemy u naszych pacjentów. Doskonale wpływa na ciało i może być stosowana w bardzo wielu przypadkach. To jedna z najpopularniejszych metod, która pomaga usprawnić pacjentów lub wrócić im do zdrowia i poprawnego funkcjonowania. W naszym szpitalu kierujemy się maksymą “ruch to zdrowie” – aby tak było, terapia zawsze odbywa się pod okiem specjalisty, który czuwa nad jej poprawnym przebiegiem.

Kinezyterapia – co to jest?

Wiele osób decyduje się na kinezyterapię w prywatnych salonach fizjoterapeutycznych. W naszym szpitalu pacjenci posiadający skierowanie na rehabilitację mogą z niej skorzystać w ramach usług współfinansowanych przez NFZ. Zatrzymajmy się na chwilę i wyjaśnijmy, co to jest kinezyterapia. Często bywa określana mianem gimnastyki leczniczej lub ćwiczeń usprawniających. Na czym polega kinezyterapia? Opiera się ona na ćwiczeniach ruchowych, wykonywanych przez pacjenta pod okiem specjalisty.

Skutecznie poprowadzona terapia, dostosowana do potrzeb osoby ćwiczącej, pozwala na:

  • zwiększenie siły mięśniowej,
  • poprawę zakresu ruchu,
  • poprawę czucia głębokiego,
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • poprawę elastyczności i napięcia tkanek,
  • zmniejszenie podwyższonego napięcia mięśniowego.

Kinezyterapia – terapia indywidualna

Jak każdy inny rodzaj terapii, także i kinezyterapia powinna być każdorazowo dostosowana do wyjątkowych potrzeb każdego pacjenta. Ma ona szerokie zastosowanie w lecznictwie i może być prowadzona nie tylko w celu rehabilitacji narządu ruchu, ale także u osób cierpiących z powodu chorób układu nerwowego, układu trawiennego, układu oddechowego, układu moczowo-płciowego, a nawet serca. Wskazaniem do jej przeprowadzenia mogą być także udary mózgu i zawały serca.

Nasi specjaliści są zawsze w stanie dobrać odpowiednie działania, które pozwolą pacjentowi na czerpanie maksymalnych korzyści. Szpital Rehabilitacyjny w Popielówku dysponuje nie tylko dostępem do doskonałych terapeutów, ale także do nowoczesnego sprzętu, dostosowanego do najróżniejszych potrzeb pacjentów. Dodatkowym atutem jest także nasza lokalizacja – u podnóża Karkonoszy. Piękne widoki korzystnie wpływają na odwiedzające nas osoby, co przyczynia się do poprawy stanu ich zdrowia. Na rehabilitację i fizjoterapię (w tym także kinezyterapię) zapraszamy pacjentów z dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, a także z pozostałych polskich województw!

Skip to content